SUOMESSA VALMISTETUT VAUVANVAATTEET
Kotimainen ompelimo ja verkkokauppa
Lasten ja vauvan jumpsuit huskyt lumipyryssä

Lasten ja vauvan jumpsuit huskyt lumipyryssä

74,90 €

Ira Viktorian lasten ja vauvan harmaa ja turkoosi jumpsuit huskyt lumipyryssä -kuosilla.

Valmistettu Suomessa.

  • Kuosi huskyt lumipyryssä
  • Väri turkoosi
  • Resorin väri harmaa
  • Oikea etuosa, huppu ja vasen hiha pörröistä minkykangasta
  • Vasen etuosa, takakappale ja oikea hiha keskipaksua collegekangasta
  • Lämmin haalari sopii sisäkäyttöön kevät/syys/talvi-kausina
  • Vauvalle vaunu-ulkoiluun
  • Pitkät käännettävät resori hihoissa ja lahkeissa
  • Reilu kokomitoitus sopivalla kasvuvaralla
  • 70% puuvilla, 25% polyesteri, 5% elastaani
flagfinsmall2_03ffa82.jpg


Ira Viktoria -tuotemerkin lastenvaatteet valmistaa kuosisuunnittelija ja vaatetusompelija Emma Viktoria.

  • Uniikit kuosit ja yksilölliset asiakkaalle valmistetut tuotteet
  • Laadukkaat materiaalit
  • Lasten käyttöön suunnitellut vaatteet, jotka kestävät pesusta toiseen
  • Jatkuva tuote- ja kaavakehitys
  • Suosimme lähituotantoa

Lue lisää täältä.

KOKOTAULUKKO (mitat ovat lapsen mittoja)

Koko CM566268748086
Rinnanympärys444647.54950.552
Vyötärönympärys464849505152
Lantionympärys515354555657
Jalan sisäpituus182124273033.5
Koko CM9298104110116122
Rinnanympärys545658606264
Vyötärönympärys535455565758
Lantionympärys586062646668
Jalan sisäpituus3740.54447.55154.5

Valmistamme Ira Viktoria -lastenvaatteet tilauksesta omassa ompelimossamme Suomessa. 

JUHLAMEKOT, BOLEROT JA HIUSPANNAT: tuotteiden valmistus tilauspäivää seuraavat 5 arkipäivää + posti.

TOSSUT: 
varastotuote. Toimitus 1-3 arkipäivää + posti.

MUUT TUOTTEET: tuotteiden valmistus arviolta tilauspäivää seuraavat 8-10 arkipäivää + posti.

LAHJAKORTIT:
toimitus heti tilauksen yhteydessä sähköpostiin.

Toimitusajat päivitetty 29.9.2021. 


14 päivän vaihto -ja palautusoikeus

Valmistamme ompelimomme tuotteet tilauksesta juuri sinulle. Turhien palautusten välttämiseksi tutustuthan tuotteen kokotaulukkoon ja toimitusaikatauluun ennen tilausta.


Palautusehdot


Haluaisitko tämän jumpsuitin eri kuosilla tai väreillä?

Kustomoitava lasten jumpsuit

Ostoskorisi on tyhjä

Toimitusehdot

Nämä toimitusehdot ovat voimassa 12.5.2020 alkaen.

Verkkokauppa

Kauppa myy tuotteita täysi-ikäisille yksityishenkilöille. Tuotteiden hinnat sisältävät arvonlisäveron. Pidätämme oikeuden hintojen ja toimituskulujen muutoksiin.

Tilaaminen

Tuotteet tilataan verkkokaupassa siirtämällä ne ostoskoriin ja maksamalla ostoskorin sisältö verkkomaksupalvelussa. Kaikki asiakastiedot käsitellään luottamuksellisesti. Tilauksen yhteydessä kysyttyjä yhteystietoja ei käytetä muuhun kuin tilauksen toimitukseen tai siinä ilmenevien epäselvyyksien selvittämiseen, ellei erikseen toisin mainita. Tilatessasi verkkokaupasta sinun edellytetään tutustuneen ja sitoutuneen kulloinkin voimassa oleviin toimitusehtoihin.

Maksaminen ja maksutavat

Maksunvälityspalvelun toteuttajana ja maksupalveluntarjoajana toimii Paytrail Oyj (2122839-7) yhteistyössä suomalaisten pankkien ja luottolaitosten kanssa. Paytrail Oyj näkyy maksun saajana tiliotteella tai korttilaskulla ja välittää maksun kauppiaalle. Paytrail Oyj:llä on maksulaitoksen toimilupa. Reklamaatiotapauksissa pyydämme ottamaan ensisijaisesti yhteyttä tuotteen toimittajaan.


Paytrail Oyj, y-tunnus: 2122839-7
Innova 2
Lutakonaukio 7
40100 Jyväskylä
Puhelin: 0207 181830

Tilaus- ja maksuvahvistus

Kun olemme vastaanottaneet tilauksesi, lähetämme sinulle välittömästi sähköpostilla tilausvahvistuksen, josta näkyvät tilaustietosi. Tarkasta aina tilausvahvistuksen sisältö. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteys asiakaspalveluumme.Tarkasta aina, että paketin sisältö täsmää tilausvahvistuksessa olevien tuotteiden kanssa.

Toimitustavat ja -kulut

Toimituskulut sisältävät posti- ja pakkauskulut. Ostoskori näyttää toimituksen hinnan halvimman toimitustavan mukaan. Muiden toimitustapojen hinnat löydät tietoa toimituksesta -sivulta.

Toimitusaika

Valmistamme Ira Viktoria -tuotteet tilauksesta ja toimitusaika riippuu valitusta toimitustavasta ja ompelimon ruuhkasta. Ajankohtaiset toimitusajat löydät tietoa toimituksesta -sivulta.

Emme vastaa ylivoimaisen esteen aiheuttamista viivästymisistä tai viivästysten aiheuttamista välillisistä haitoista. Verkkokauppa tiedottaa sivuillaan poikkeavista toimitusajoista.

Palautusehdot

Tuotteilla on kuluttajansuojalain mukainen 14 vrk:n vaihto-ja palautusoikeus, poislukien asiakkaan mieltymysten mukaan räätälöidyt tuotteet. Tuotteen palautusoikeus käy ilmi jokaisen tuotteen tuotesivulta. Palautusoikeuden laskeminen alkaa siitä hetkestä, kun asiakas vastaanottaa tuotteen fyysisesti. Kaikista palautuksista on ilmoitettava etukäteen ja paketin noutamatta jättäminen ei ole palauttamista. Noutamattomista paketeista perimme edestakaisten postikulujen hinnan. Paketin uudelleen postittamisesta veloitamme toimituskulut 5,90. Emme hyvitä 14 vuorokauden jälkeen lähetettyjä palautuksia.Palautuksista veloitetaan palautuskulut lähetyksen koon mukaan. Tuotteen koon vaihto on maksutonta. Jos toimitustavaksi on valittu pikatoimitus, ylimääräistä pikatoimituslisää ei hyvitetä. Palautusohjeet löydät täältä.

Lunastamaton paketti

Lunastamatta jättäminen ei ole sama asia kuin palautus tai peruutus. Lunastamatta jätetystä paketista, josta ei ole tehty erillistä peruutusilmoitusta, perimme edestakaiset toimituskustannukset.

Ongelmatilanteet

Mikäli tuote on kadonnut tai vioittunut kuljetuksen aikana tai se ei muuten vastaa tilaustasi, tulee sinun ilmoittaa virheestä asiakaspalveluumme viimeistään 14 päivän kuluessa.